osp
logo

Samochody bojowe OSP Kozy

339[S]63 GBA 2,5/16 Mercedes-Benz Atego 1329/Bocar

Typ:
GBA 2,5/16
Podwozie:
Mercedes-Benz Atego 1329
Moc silnika:
290 KM
Napęd:
4x4
Kabina:
1+1+4
Układ wodno-pianowy
Zbiornik wodny: 2500 L
Zbiornik śr.pianotwórczego: 250 L
Wydajność autopompy: 1600 l/min
Opis pojazdu:
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedesa zabudowany przez firmę Bocar. Wóz stanowi tzw. pierwszy wyjazd naszej jednostki przystosowany jest do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w szerokim zakresie. Na jego wyposażeniu znajduje się sprzęt łączności radiowej, latarki, sprzęt pomiarowy, sprzęt ochrony indywidualnej dla strażaków oraz sprzęt do zabezpieczenia się podczas wykonywania pracy na wysokości. Lekki zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Lucas tzw. Combi oraz sprzęt do stabilizacji pojazdów, osłony do zabezpieczania poduszek powietrznych, wentylator oddymiający, armatura wodno-pianowa, motopompa pływająca oraz elektryczna, pilarki do drewna, szlifierka kątowa, pilarka ratownicza, agregat prądotwórczy, aparaty powietrzne firmy Auer w ilości 4 sztuk, drabinę wysuwaną 2-przęśłową, drabinę typu S-18. Zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, dzięki któremu możemy udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na samochodzie znajduje się szeroka gama innego rodzaju sprzętu i urządzeń, który umożliwia skuteczne prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

 

339[S]64 GCBA 5/32 Scania P370/PS Szczęśniak

Typ:
GCBA 5/32
Podwozie:
Scania P370                        
Moc silnika:
370 KM
Napęd:
4x4
Kabina:
1+1+4
Układ wodno-pianowy
Zbiornik wodny: 5000 L
Zbiornik śr.pianotwórczego: 500 L
Wydajność autopompy: 3200 l/min
Opis pojazdu:
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scanii zabudowany przez firmę PS Szczęśniak. O oznaczeniu operacyjnym 339[S]64 GCBA 5/32. Przystosowany do przewozu 6 strażaków-ratowników. Wóz w głównej mierze przystosowany jest do udziału w akcjach gaśniczych, ze względu na zbiornik wody o dużej pojemności. Na podstawowym wyposażeniu znajduje się sprzęt łączności radiowej oraz latarki, aparaty powietrzne firmy Auer w ilości 2 sztuk, armatura wodno-pianowa, motopompy (pływająca oraz szlamowa), agregat prądotwórczy, pilarki spalinowe do drewna oraz przecinarka do stali i betonu, działko wodno-pianowe o wydajności do 3200 l/min. Sprzęt burzący oraz inny drobny sprzęt potrzebny do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.
 
 

339[S]65 GLBM 0,3/0,4 Ford Transit 125T350/Bocar

Podstawowe dane techniczne
Typ:
GLBM 0,3/0,4
Podwozie:
Ford Transit 125T350
Moc silnika:
125 KM
Napęd:
4x2
Kabina:
1+1+3
Układ wodno-pianowy
Zbiornik wodny: 300 L
Zbiornik śr.pianotwórczego: 30 L
Agregat wysokociśnieniowy: 400 l/min
Opis pojazdu:
Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Forda Transita zabudowany przez firmę Bocar. Oznaczony jako 339[S]65 GLBM 0,3/0,4. Przystosowany do przewozu 5 strażaków-ratowników. Pojazd przeznaczony ten jest w głównej mierze do likwidacji skutków miejscowych zagrożeń z naciskiem na zdarzenia na drogach. Na jego podstawowym wyposażeniu znajduje się agregat wysokociśnieniowy umożliwiający podawania środków gaśniczych w postaci wody lub piany ciężkiej, średni zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Lucas składający się z pompy hydraulicznej o napędzie spalinowym, rozpieracza ramieniowowego oraz nożyc, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 umożliwiający udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach, motopompa pływająca oraz elektryczna, sprzęt do neutralizacji substancji ropopochodnych, podręczny sprzęt gaśniczy oraz sprzęt burzący, pilarka do drewna i szlifierka elektryczna, drabina wysuwana 3-przęsłowa, sprzęt łączności radiowej oraz gama innego drobnego sprzętu wykorzystywanego w czasie działań ratowniczo-gaśniczych.


 
.:. Wszelkie prawa zastrzeżone – OSP Kozy 2019  .:. Stronę wykonał: Rafał Krywult .:.